Rady a príprava na pôrod

aniball

Aký bude priebeh Vášho pôrodu záleží nie len na pôrodniciach, ale hlavne na Vás. Aj keď si to ženy často neuvedomujú, v skutočnosti môžu urobiť veľa pre to, aby bolo narodenie dieťaťa nie len významným a jedinečným, ale aj krásnym zážitkom. Fyzická príprava, pozitívny prístup a vedomie toho, čomu bude treba pri pôrode čeliť je ideálnou kombináciou pre ľahší pôrod.

Účinná predpôrodná príprava môže mať veľký vplyv na jeho výsledok. Jednak zvyšuje pravdepodobnosť normálneho pôrodu, ale zlepšuje tiež psychiku rodičky. Je dôležité dozvedieť sa o pôrode čo najviac a nemenej dôležitá je aj viera, že všetko dopadne dobre.

 

Ako sa pripraviť na pôrod

V súvislosti s predpôrodnou prípravou si ženy volia rôzne alternatívne spôsoby – môžete vyskúšať napr. jógu pre tehotné, rôzne cviky na posilnenie panvového dna alebo masáž hrádze (ak má byť skutočne účinná, mala by byť vykonávaná správne – vtedy môže tehotnej veľmi pomôcť). My Vám ponúkame osvedčenú zdravotnícku pomôcku. Cvičenie s Aniballom znižuje nevyhnutnosť nástrihu hrádze, skracuje druhú dobu pôrodnú a celkovo prispieva k úspešnému priebehu pôrodu.

Dlhodobá príprava tehotnej ženy na pôrod spočíva predovšetkým v návšteve predpôrodných kurzov. Predpôrodné kurzy sú vedené odborníkmi, zvyčajne pôrodnou asistentkou. Budúca rodička by tu mala dostať informácie o pôrode – polohy pri pôrode, nácvik správneho dýchania, pôrodné bolesti a ich utíšenie, ako tlačiť pri pôrode atď. Určite sa odporúča aj návšteva vybranej pôrodnice a pôrodných sál. Tehotná žena by mala mať predstavu v akom prostredí bude rodiť. Na niektorých predpôrodných kurzoch sa mamičky dozvedia aj o našej zdravotníckej pomôcke Aniball, ktorá je ideálna pre nácvik vypudenia novorodenca a pre zaistenie vhodnej polohy pri pôrode.

Aniball

Cvičenie s balónikom môže totiž znamenať skutočne ľahší pôrod. Prečítajte si SKÚSENOSTI MAMIČIEK!