Názory odborníků

MUDr. Marián Kollár

Prezident Slovenskej lekárskej komory

Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.

MUDr. Šárka Kutálková

gynekologička

Aniball sa mi páči, je jednoduchý, účinný, bezpečný a podporuje prirodzenú pružnosť tkaniva. Určite ho odporúčam, sme s ním skutočne spokojní.

MUDr. Monika Zimanová

gynekologička

Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hrádze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny pôrod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť – ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude pôrod vyhovovať, poznala som pocit pri prerezávaní sa hlavičky, vedela som ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Nacvičených 30 cm a synček mal obvod hlavičky 34,5 cm. Aniball je účinná a bezpečná pomôcka.

MUDr. Jurčík

gynekológ

O Aniball môžem povedať, že je to výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre zvládnuť pôrod. Ženy, ktoré ho pred pôrodom používali sú na pôrod lepšie pripravené a dokážu dobre koordinovať svoje svaly v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a dochádza tiež menej často k jej poraneniu.

Barbara Kosfeld, MA, MSc., MBA,

popredná nemecká pôrodná asistentka

Aniball je výborná podpora psychologickej stránky veci – aby sa žena zbavila strachu z veľkosti „predmetu”, ktorý ňou bude prechádzať. Rovnako je toto cvičenie dôležité aj po pôrode – na spevnenie svalstva. Je to užitočná pomôcka a vzhľadom na to, že ide o úplne nenásilnú formu cvičenia nie je sa čoho báť.

MUDr. Ján Macejka

gynekológ

Myslím, že Aniball je neskutočný prostriedok na to, aby ste mali z porodu vynikajúci a bezbolestný zážitok. Moje pacientky si ho nevedia vynachváliť.

Barbora Vörösová

porodní asistentka Bratislava

Moja skúsenosť, pomerne jednoduché používanie, účinnejšie ako masáž hrádze. Najväčšie dieťa porodené po používaní Aniballu malo 4650 g a 54 cm, pôrod trval 3 hod., bez nástrihu alebo natrhnutia. Väčšine žien dodá používanie Aniballu sebadôveru k pôrodu. Vedia ako tlačiť, znižuje sa strach a stres z pôrodu, znižuje sa riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze. Pôrodníci začínajú byť informovanejší o týchto pomôckach, a aj ich niektorí odporúčajú, čo považujem za pozitívny krok v pôrodníctve. Pre veľmi prijateľnú cenu a vynikajúce výsledky vám Aniball odporúčam.

Jana Čurdová

dula, fyzioterapeutka

Aniball vidím ako užitočnú pomôcku na poznanie svojho tela. Pomôže žene odhaliť ako vlastne jej telo pri vypudzovaní funguje a aké pocity sa u nej budú pri záverečnej fáze pôrodu objavovať.

SIMONA LAZZARI

dula, dětská sestra

Aniball vnímam ako veľmi praktickú pomôcku, ktorá pripraví a podporí mechanicky svalstvo panvového dna, nenásilne stimuluje hrádzu k očakávanému výsledku tj. k pôrodu bez epiziotómie. Je vhodná aj ako psychologická profylaxia, kedy si rodička lepšie a efektívnejšie uvedomuje "stredobod", kde dôjde k obrovskému tlaku, môže sa na neho postupne mentálne sústrediť a ľahšie počas pôrodu zvládnuť náročnú situáciu. Spätnou väzbou a možnosťou pre hodnotenie mi sú klientky, ktoré ako dula počas pôrodu sprevádzam.

Petra Knejflová Frantová

fyzioterapeutka

Pre niektoré z vás nebude cvičenie jednoduché, ale ako sa hovorí: „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku”. Ja osobne Aniball s čistým srdcom odporúčam, pretože cvičenie s ním naozaj funguje. Prajem Vám bezpečný a jednoduchý pôrod.

Soňa Holcmanová

pôrodná asistentka v pôrodnici vo Vyškově

Za pôrodné asistentky z Vyškovskej pôrodnice jednoznačne vrelo odporúčam Aniball. S balónikom máme skutočne dobré skúsenosti.

Mgr. Jitka Macoun Sidorová

pôrodná asistentka

Z pozície pôrodnej asistentky môžem pomôcku Aniball vrelo odporučiť, sama mám osobnú skúsenosť a považujem Aniball za skvelú prípravu na pôrod po fyzickej, ale hlavne po psychickej stránke.

Veronika Zelinková

pôrodná asistentka

Máme v sebe zakorenený strach z pôrodu. Pôrod však môže dať žene obrovskú silu. Vďaka Aniballu získate istotu, že to zvládnete.

Eva Bauer

pôrodná asistentka

Aniball odporúčam každej budúcej mamičke. Som presvedčená, že znižuje riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze, skracuje trvanie pôrodu, znižuje potreby použitia bolesť tlmiacich liekov a v neposlednom rade umožňuje nacvičiť si vytláčanie novorodenca. Jedná sa o skvelú pomocklu, ktorá je bezproblémovo dostupná, účinná a bezpečná.

Mgr. Aurélie Víťazková

pôrodná asistentka

Mnoho pacientiek sa ma pýta ako sa maximálne nachystať na pôrod. Mojou odpoveďou je Aniball. Spĺňa všetko potrebné. Je účinný a bezpečný pri používaní. Na Slovensku je ľahko dostupný, má na výber viacero farieb. Tvarom, ktorý je anatomickejši sa môže lepšie prispôsobiť ženskému vnútornému genitálu a aktívnejšie zapájať perineum a svaly panvového dna.

Mgr. Veronika Kralová

lektorka predpôrodnej prípravy

Aniball je zdravotnícka pomôcka, ktorá má mamičkám uľahčiť pôrod. Na trhu sú rôzne možnosti na uľahčenie pôrodu prípadne existujú metódy ako predísť nástrihu hrádze. Avšak Aniball vďaka svojmu jedinečnému tvaru, dáva budúcim mamičkám možno ako sa pripraviť na pôrod z hľadiska fyzického, čiže posilnenie panvového dna a hrádze. Druhá, z môjho hľadiska podstatná je aj psychická príprava. Budúca mamička má pri cvičení s balónikom Aniball možnosť nácviku dýchania a tlačenia. To jej dodá sebadôveru a istotu ku pôrodu. Aniball vrelo odporúčam nie len mamičkám prvorodičkám, ale i mamičkám druho alebo viac rodičkám, ako prevenciu inkontinencie moču po pôrode.