Ako to začalo

Pred štyrmi rokmi som porodila dievčatko – prirodzene bez medikácie, nástrihu, natrhnutia. Posledný mesiac tehotenstva som cvičila s balónikom – priniesol mi nielen dobrú fyzickú prípravu, ale hlavne tiež psychickú. K pôrodu som odchádzala pokojná, bez strachu. Hovorila som si, že keď mnou “prešiel” balónik o obvode 30cm, prejde aj dcéra  Na pôrod spomínam pekne (na to ostatné v pôrodnici nie tak celkom, ale to je na ďalšie dlhé popisovanie).

Balónik ma nadchol. Prečítala som si hŕbu článkov a informácií týkajúcich sa pôrodov, nástrihov, podmienok v pôrodniciach a inde v EÚ. Štatistiky ma ale trošku vystrašili … Hovorila som si ,že ak takto jednoduchá vecička môže mamičkám pomôcť, aby sa cítili sebavedomejšie a pôrodu sa nebáli, navyše hrádzu naozaj pripravili, chcela by som túto pomôcku sprostredkovať čo najširšiemu počtu tehotných žien. Trvalo nám to (mne a môjmu mužovi) skoro 4 roky a na svete je Aniball – český výrobok, pomôcka pre tehotné registrovanána Ministerstve zdravotníctva.

Zichová aniball

Úprimne si želám, aby sa napríklad aj práve vďaka Aniball stal pre každú z Vás pôrod nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vás posilní. Prajem si, aby bolo u nás čo najviac “vedomých” pôrodov a tým aj viac silnejších a zdravých detí  Ženské telo je prirodzene stavané na pôrod, “vie to”. Podľa môjho názoru je u pekného pôrodu dôležitá dôvera k tým, ktorí Vám u neho pomôžu a potom hlavne Vaša sebadôvera.

Tehotenstvo, pôrod a moja dcérka mi zmenili priority, vnímanie a uvedomila som si dôležitú vec. Nejde o to spĺňať predstavy ostatných, ale robiť to, čo ma baví a v čom vidím naozajstný zmysel. V  Aniballu ho vidím.

podpis Zichová

 

 

Mgr. Renata Zichová

CEO

Renata Zichová, matka dvoch detí najskôr vymyslela Aniball pre tehotné ženy, a teraz prichádza na trh s pomôckou Aniball Inco. Renata vyštudovala právnickú fakultu, ale právnické prostredie ju nikdy nebavilo. Pri prvom pôrode sa zrodila nielen jej dcéra, ale aj myšlienka Aniball a tým sa aj úplne zmenilo jej profesijné smerovanie. Téma pôrodu a všetko súvisiace sa stalo témou, v ktorej vidí zmysel. Rovnako ako podporiť ženy a ich sebavedomie, prirodzený pohľad na pôrod, zdieľanie informácií a skúseností pôrodných asistentiek, dul i mamičiek.

f